مبصر چهار ساله کلاس پس از ۳۴ سال+عکس و بیوگرافی

محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس: یکی از پررنگ‌ترین و شیرین‌ترین خاطراتی که بیننده‌های تلویزیون از مرحوم حسین محب‌اهری در دهه شصت به خاطر دارند سریال «ق مثل قلقلک» یا «درس شیرین ریاضی» است، سریالی که مرحوم محب اهری در نقش معلم و محمد کدخدایی در نقش مبصر چهار ساله در آن به ایفای نقش می‌پرداختند.

محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس: یکی از پررنگ‌ترین و شیرین‌ترین خاطراتی که بیننده‌های تلویزیون از مرحوم حسین محب‌اهری در دهه شصت به خاطر دارند سریال «ق مثل قلقلک» یا «درس شیرین ریاضی» است، سریالی که مرحوم محب اهری در نقش معلم و محمد کدخدایی در نقش مبصر چهار ساله در آن به ایفای نقش می‌پرداختند.
در ادامه این مطلب بخش فرهنگ و هنر مجله خبری چشمک در محموعه فیلم و سریال با بیوگرافی محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس همراه شوید.

شاید بپسندید: شخصیت های مجموعه “فیلم شرک” اگر انسان بودند چه شکلی بودند+ عکس

احتمالا بپسندید: مقایسه زیبایی بازیگران نقش دونگی پس از ۱۴ سال: دونگی بزرگ۳۷ ساله و دونگی کوچک ۲۵ ساله شده+ عکساشون

بیوگرافی محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس

محمد کدخدایی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است.
وی سال ۱۳۳۸ چشم به جهان گشود.
از مهم‌ترین آثار محمد کدخدایی می‌توان به بازیگری در سریال راویان اخبار، سریال شاخه طوبی و سریال ق مثل قلقلک اشاره کرد.

محمد کدخدایی نخستین بار در تلویزیون حضور یافته و سال ۱۳۶۵ در ۲۷ سالگی در سریال اغر بخیر به کارگردانی مجید بهشتی بازی کرده است.
گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال راویان اخبار، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای محمد کدخدایی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون محمد شیری، آزیتا لاچینی، فاطمه طاهری و روح‌انگیز مهتدی را تجربه کرد.

شاید بپسندید: بیوگرافی اسدالله یکتا کنار همسر و ۴ پسر بدنسازش + عکس

محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس

محمد کدخدایی در سال ۱۳۶۷ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است.
او در این سال با بازی در ۳ فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد.
آثار مهم محمد کدخدایی در این سال، بازیگری در فیلم زرد قناری به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد، سریال راویان اخبار به کارگردانی حمید لبخنده، داریوش مؤدبیان، رضا بابک، مرضیه برومند، هوشنگ توکلی و اسدالله ایمن و سریال شاخه طوبی به کارگردانی مهدی علی‌احمدی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی محمد کدخدایی بازی در سریال راویان اخبار بوده است.
محمد کدخدایی سال ۱۳۶۷ در ۲۹ سالگی در سریال راویان اخبار نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند.
او در این سریال با حمید لبخنده همکاری داشته است.
محمد کدخدایی توانست با بازی در سریال راویان اخبار تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر رضا بابک، احمد آقالو، فردوس کاویانی و بهروز مسروری بر تجارب او افزود.

احتمالا بپسندید: بازیگر نقش ثریا در انتهای شب؛ زن زندگی خراب کن+ عکس های بیرون سریالش!

محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس

محمد کدخدایی علاوه‌بر سریال راویان اخبار، سال ۱۳۶۷ در ۲۹ سالگی در سریال شاخه طوبی نیز بازی کرده است.
محمد کدخدایی این‌بار با مهدی علی‌احمدی یعنی کارگردان سریال شاخه طوبی و هنرمندانی چون ثریا قاسمی، حسین پناهی، هوشنگ توکلی و حسین محب‌اهری همکاری داشت.

در این سال‌ها محمد کدخدایی با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران محمد ورشوچی با ۴ مرتبه، حسین محب‌اهری با ۴ مرتبه، منوچهر حامدی با ۳ مرتبه، عباس حیدری با ۳ مرتبه و محمد‌باقر صحرارودی با ۳ مرتبه بیشترین همکاری را با محمد کدخدایی داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی محمد کدخدایی آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است.
محمد کدخدایی را باید بیشتر بازیگر سینما بدانیم چرا که ۶۴% آثار وی سینمایی و ۳۶% آثارش تلویزیونی است.

محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس

در واقع محمد کدخدایی از مجموع ۱۴ اثری که در کارنامه دارد، در ۹ اثر در سینما با نام‌های فیلم عشق فیلم، فیلم افسانه پوپک طلائی، فیلم آینه ومرداب، فیلم رؤیای نیمه‌شب تابستان، فیلم من زمین را دوست دارم، فیلم عیال‌وار، فیلم خانواده عیالوار، فیلم شنگول و منگول و فیلم زرد قناری به ایفای نقش پرداخته و در ۵ اثر در تلویزیون با نام‌های سریال ق مثل قلقلک، سریال راویان اخبار، سریال شاخه طوبی، سریال ماجراهای رونالد و مادرش و سریال اغر بخیر بازی کرده است.

کدخدایی در مبصر پتج ساله کلاس

مبصر پنج ساله کلاس به عنوان یکی از خاطره‌انگیزترین تیتراژها که هنوز هم پس از گذشت ۲۴ سال از پخش آن، در ذهن مخاطب به یادگار مانده است و بسیاری از مخاطبان، آن را از حفظ‌ هستند .

«به من بگو ببینم هر آدمی تو دستاش چند تا دونه انگشت داره؟»

«به من بگو ببینم هر آدمی تو دستاش چند تا دونه انگشت داره؟»

«آقا اجازه هولم نکن دست و پاهامو گم نکن، آقا اجازه جواب می‌دم زود تند سریع جواب می‌دم»

محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس

مصاحبه محمد کدخدایی با مهرنیوز

محمد کدخدایی بازیگر نقش مبصر چهارساله در برنامه «درس شیرین ریاضی» درباره درگذشت حسین محب‌اهری بازیگر پیشکسوت و با یادی از نقش‌هایی که با یکدیگر ایفا کرده‌اند به خبرنگار مهر گفت: ما حدود ۳۰ سال پیش این برنامه را پی‌ریزی کردیم که ظاهرش برنامه ساده‌ای بود اما مرارت‌های زیادی برای تولید آن متحمل شدیم و حالا متاسفم که آقای محب‌اهری از دنیا رفت.

وی با اشاره به فضای سخت تولید این برنامه اظهار کرد: این برنامه بعد از جنگ روی آنتن رفت و در آن فضا من و آقای محب‌اهری تلاش کردیم تا برنامه به تولید برسد.
بازخوردهای بسیار خوبی هم داشت و مردم هر جا ما را می دیدند واکنش های بسیار مثبتی نشان می دادند.

شاید بپسندید: بیوگرافی لیلا زارع، زندگی شخصی و داشتن پسر جوانی که باور پذیر نیست+عکس های جذاب

احتمالا بپسندید: چهره هدی زین العابدین قبل از عمل زیبایی و معروف شدنش + عکس

 مبصر چهار ساله کلاس

وی با اشاره به همکاری و خاطره‌های خود با محب اهری اظهار کرد: ما همکاری‌های زیادی با هم داشتیم که «مبصر چهار ساله» از خاطره‌انگیزترین آن‌هاست و قبل از آن نیز چندین تله‌تئاتر و کار دیگر با هم داشتیم که از جمله آن‌ها می‌توان به «ماجراهای رونالدو و مادرش» اشاره کرد.
این اثر هم کار خاطره‌انگیزی بود و حسین پناهی کارگردانی آن را بر عهده داشت.

کدخدایی با اشاره به جذابیت‌های «مبصر چهارساله» و همکاری‌های خاطره‌انگیزش با محب اهری عنوان کرد: خدا را شکر این کار در زمانی که پخش شد شاخص شد که اول به دلیل لطف خداوند است و دوم زجرهایی است که ما تحمل کرده‌ایم.
وی اضافه کرد: من و محب‌اهری در آن برنامه اجراهای بداهه هم داشتیم و خاطرم هست که از متن و ایده‌ای که می‌نوشتم بسیار تعریف می‌کرد.

محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس

کدخدایی در پایان درباره تعامل و همکاری دو نفره خود و محب‌اهری در برنامه گفت: محب اهری در نقش یک معلم به خوبی ظاهر شد و پاس‌های خیلی خوبی هم به من می‌رساند تا بتوانم به نوعی گل کنم و همه این‌ها باعث شد خاطرات بسیاری با هم رقم بزنیم.

محمد کدخدایی مبصر چهار ساله کلاس

نوشته مبصر چهار ساله کلاس پس از ۳۴ سال+عکس و بیوگرافی اولین بار در مجله خبری چشمک.
پدیدار شد.

مجید عابد
مجید عابد
مقاله‌ها: 684

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *