کبد چرب: بهترین درمان طب سنتی برای کبد چرب + روش استفاده

درمان سنتی کبد چرب: کبد تنها عضوی است که خود را پاکسازی می‌کند با این حال، برخی از غذاهای غنی از فیبر و آنتی‌اکسیدان به ترویج و تقویت فرآیند سم‌ زدایی به این اندام کمک می‌کنند بنابراین همیشه مهم است که غذاها و نوشیدنی‌های خوب مثال بهترین چای و دمنوش برای کبد چرب را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا این اندام را تحت فشار قرار ندهید.

درمان سنتی کبد چرب: کبد تنها عضوی است که خود را پاکسازی می‌کند با این حال، برخی از غذاهای غنی از فیبر و آنتی‌اکسیدان به ترویج و تقویت فرآیند سم‌ زدایی به این اندام کمک می‌کنند بنابراین همیشه مهم است که غذاها و نوشیدنی‌های خوب مثال بهترین چای و دمنوش برای کبد چرب را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا این اندام را تحت فشار قرار ندهید.
با این مطلب سلامت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: با کمک این عرقیات گیاهی، فشار خون بالا را درمان کنید!

۱.
چای سبز

درمان کبد چرب با دمنوش، در کنار آب، چای مفیدترین نوشیدنی است.
یکی از انواع چای‌هایی که تحت عنوان بهترین چای و دمنوش برای کبد چرب شناخته شده است چای سبز است .

این چای مفید قرن‌هاست که کشت می‌شود.
از آنجایی که این گیاه مملو از آنتی‌اکسیدان است می‌توان آن را به عنوان بهترین چای برای کبد چرب و عاملی برای تقویت این اندام در نظر گرفت.

این نوشیدنی سم‌ زدا برای بهبود عملکرد و همچنین خلاص شدن از شر سموم و رادیکال‌های آزاد انباشته شده در کبد بسیار مؤثر است.
ضمن اینکه به کاهش وزن، متابولیسم و تقویت ایمنی کمک می‌کند.

درمان کبد چرب با دمنوش، رعایت اعتدال در مصرف هر چیزی مهم تلقی می‌شود.
نوشیدن چای سبز نیز از این قاعده مستثنا نیست.
با اینکه این نوشیدنی تحت عنوان بهترین چای و دمنوش برای کبد چرب شناخته شده و خطر ابتلا به اختلالات کبدی را کاهش می‌دهد اما باز هم اگر به مقدار زیاد مصرف شود، می‌تواند تأثیرات سمی بر روی این عضو از بدن شما داشته باشد.

شاید بپسندید: با کمک این سبزی معطر خون ضمن پاکسازی خون، فشار خون بالا را کنترل کنید+نحوه مصرف

۲.
چای بابونه

درمان سنتی کبد چرب، درمان کبد چرب با دمنوش، چای بابونه یک دمنوش سنتی و آرام بخش است که از گل بابونه تهیه می‌شود.
این چای مفید علاوه ‌بر اینکه بر روی سیستم عصبی ما اثر تسکین دهنده دارد می‌تواند یک گیاه دارویی عالی برای محافظت از کبد محسوب شود چراکه طعم تلخ آن به کبد کمک می‌کند مسیر سم زدایی خود را آغاز نماید.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۶ توسط محققان موسسه داروسازی هیمالیا در سیکیم انجام شد که نشان داد عصاره بابونه به طور مؤثری از سلول‌های کبد در برابر آسیب التهابی ناشی از پاراستامول (پیش داروی استامینوفن) محافظت می‌کند.

درمان کبد چرب با دمنوش، همچنین این نوشیدنی که به عنوان بهترین چای و دمنوش برای کبد چرب شناخته شده است بعد از غذا می‌تواند به هضم غذا کمک کند.
اگر می‌خواهید از تمام فواید دارویی آن بهره‌مند شوید بهتر است آن را به خوبی دم کنید.

۳.
چای رز

گل رز گیاهی شگفت انگیز است که ارتباط نزدیکی با قلب و احساسات ما دارد.
شاید به همین دلیل است که گل رز از گذشته تا به امروز نماد عشق بوده و هست.
گل رز برای اطمینان از جریان مناسب انرژی در کبد بسیار مفید است چراکه جریان نامناسب انرژی در این اندام می‌تواند منجر به حالت‌هایی از افسردگی شود.

افسردگی منجر به بروز افکار ناسالم و افکار ناسالم منجر به افزایش فشار خون می‌شود و همین امر باعث می شود تا خواب کافی از شما صلب شود.
از این‌ رو تسکین حالات افسردگی برای داشتن خواب مناسب نکته مهمی تلقی می‌شود چراکه خواب کافی برای عملکرد صحیح اندام‌ها ضروری است.

درمان کبد چرب با دمنوش، چای گل رز نقش بسزایی در راستای تسکین حالات افسردگی دارد به این صورت که به دلیل داشتن تانن بالا (خاصیت آنتی‌اکسیدانی) به حرکت خون و دفع سموم در سراسر بدن ما کمک و جریان خوبی را در اندام‌های سم ‌زدا که اصلی‌ترین آن کبد است ایجاد می‌کند از این‌ رو آن را می‌توان بهترین چای برای کبد چرب در نظر گرفت.

احتمالا بپسندید: عوارض نوشیدن آب سرد که باید بدونی!

درمان سنتی کبد چرب

۴.
دانه لوتوس

درمان سنتی کبد چرب، دانه لوتوس یکی دیگر از گیاهان TCM (سیستم درمانی سنتی) و بهترین چای برای کبد چرب است که می‌تواند به شکل دمنوش تهیه و در شب قبل از خواب میل شود.
می‌توان اسطوخودوس را به این نوشیدنی اضافه کرد تا اضطراب را کاهش دهد و اعصاب را آرام کند.

۵.
چای جوی دوسر

درمان کبد چرب با دمنوش، دانه‌های جوی دو سر اگر به شکل یک نوشیدنی دم شده مصرف شوند، مغذی و عالی هستند.
این چای حاوی میزان بالایی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است.

از سوی دیگر پروتئین‌های موجود در این چای باعث شده‌اند این نوشیدنی برای مراحل سم‌ زدایی کبد مفید واقع شود زیرا انجام این فرآیند به مصرف مواد مغذی زیادی نیاز دارد از این‌ رو مواد مغذی چای جوی دوسر آن را به بهترین چای برای کبد چرب تبدیل کرده است.

جوی دو سر علاوه‌ بر مورد فوق یکی از گیاهانی است که به تقویت اعصاب، آرامش ذهن و ایجاد تعادل در احساسات ما کمک و تحت عنوان یک عامل بازسازی کننده سیستم عصبی عمل می‌کند.

۶.
چای یا دمنوش نعنا

درمان کبد چرب با دمنوش، نعنا یک گیاه بسیار مفید است که در راستای کمک به بسیاری از عملکردهای بدن نقش مهمی را ایفا می‌کند.
این گیاه بسیار مفید به خصوص اگر در شب میل شود می‌تواند به فرآیند گوارش کمک کند و مشکل پرخوری که خود عامل اختلال در خواب است را برطرف نماید.

حال از آنجایی که کبد یکی از قوی ‌ترین اندام‌های بدن نیز در این فرآیند هضم دخالت دارد، نعنا می‌تواند به عنوان یک چای یا دمنوش عالی برای کمک به عملکردهای گوارشی، کبد و سم زدایی آن به شمار بیاید.

درمان سنتی کبد چرب

۷.
چای توت شیزندرا

درمان سنتی کبد چرب، بد نیست در این قسمت به نوع دیگری از چای یا دمنوش مناسب برای کبد چرب اشاره کنیم که توت‌ اسکیزاندرا نام دارد.
این توت‌ها، زمانی که در آب داغ دم می‌شوند، یک چای میوه‌ای خوب ایجاد می کنند که به راحتی می‌تواند کبد را در برابر بسیاری از عوامل مضر ایجاد شده که ثمره مراحل سم زدایی هستند محافظت کند.

درمان کبد چرب با دمنوش، مطالعات متعددی وجود دارد که قابلیت‌های محافظتی‌ این توت را نشان می‌دهد.
جالب است بدانید توت شیزندرا علاوه‌ بر اینکه بر بهبود عملکرد کبد مؤثر است، یک اثر تطبیق‌زایی بر روی کل بدن دارد.

این عبارت به این معنی که به همه فرآیندهای بدن کمک می‌کند تا بدون افزایش یا کاهش در مسیر و محدوده طبیعی خود حرکت کنند و عملکرد بهینه داشته باشند.

۸.
چای زنجبیل

زنجبیل طعمی گرم و تند دارد که هم در غذاهای شیرین و هم در غذاهای شور استفاده می‌شود.
زنجبیل به کاهش درد معده و حالت تهوع کمک می کند اما آیا می‌دانستید که ممکن است برای بیماری کبد چرب غیرالکلی نیز مفید باشد؟

درمان کبد چرب با دمنوش، مطالعاتی نشان می‌دهند که زنجبیل می‌تواند در بهبود آنزیم‌های خاص کبد، التهاب و تجمع چربی در این اندام مفید باشد.
چای زنجبیل یک نوشیدنی تسکین دهنده است که می‌توانید در هر زمانی از روز از نوشیدن آن لذت ببرید.

۹.
دمنوش خار مریم

درمان سنتی کبد چرب، درمان کبد چرب با دمنوش، خار مریم یا مارتیغال گیاهی یکی از شناخته شده ترین گیاهان برای سلامت کبد است.
بذر خار مریم که خودرو است را می‌توان به صورت دمنوش مناسب برای کبد چرب استفاده کرد.

تحقیقاتی نشان می‌دهند که خار مریم می‌تواند در درمان آسیب کبدی ناشی از الکل نقش مهمی را ایفا کند.
علاوه‌ بر این گیاه نامبرده به کاهش تری گلیسیرید و کاهش جذب کلسترول کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: با این ۱۵ گیاه، کبد چرب را برای همیشه درمان کنید+نحوه مصرف

نوشته کبد چرب: بهترین درمان طب سنتی برای کبد چرب + روش استفاده اولین بار در مجله خبری چشمک.
پدیدار شد.

مجید عابد
مجید عابد
مقاله‌ها: 676

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *